Aspekty techniczne

Aspekty techniczne

Parametry techniczne drukarki:

  • minimalna grubość ścian obiektu: 0,4 [mm] (optymalnie powyżej 0,8 [mm])
  • dokładność drukarki: oś XY: +/- 0,0015 [mm], oś Z: +/- 0,00125 [mm]
  • minimalna grubość warstw modelowych: 0,14 [mm]
  • wymiary gabarytowe modeli drukowanych w całości: 20 cm x 20 cm x 18,5 cm

Uwaga: Charakterystyka materiału może się różnić w zależności od zastosowania, warunków pracy lub końcowego wykorzystania.

Obsługiwane formaty plików:

STL: (Stereolitography – Standard Triangulation Language); preferowany format zapisu modelu, który ma zostać wydrukowany w 3D. Ważną rzeczą jest to, aby podczas zapisu w systemie CAD 3D do pliku STL ustawić odpowiednie parametry takiego pliku. Warto przed wysłaniem do nas takiego pliku, otworzyć go i zobaczyć czy cała geometria zapisana w STL jednoznacznie odzwierciedla geometrię modelu 3D. W przypadku pliku STL jest to istotne, gdyż jeżeli podczas eksportu ustawimy zbyt rzadką siatkę trójkątów to niektóre powierzchnie lub krawędzie mogą mieć niezadowalającą jakość. Ze względu na brak w plikach STL określenia skali zaleca się przesyłanie również informacji o wymiarach modelu oraz zrzutu ekranu z programu do modelowania lub w formacie PDF3D (interaktywny plik pdf)

OBJ: jest trójwymiarowym formatem stworzonym przez firmę Wavefront, używanym w jej programie Advanced Visualizer™. Pliki te są oparte na tekście i obsługują geometrię swobodnie formowaną i wielokątną.

Zapytania prosimy wysyłać na adres: frozenpc@frozenpc.pl

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Hosting home.pl